نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: خواستگاری چی بگم؟

1824
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46905
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خواستگاری چی بگم؟

سلام غرب کشور زندگی میکنم
    شهر ما تا حد زیادی سنتی باقی مونده و مدل ازدواجش فرق میکنه با مثلا تهران یا شهرای بزرگ
    اینجا نامزدی اینا نداریم خواستگاریه و درجا عقد اگه طرفین راضی باشن- یا اینجوری نیست دختر پسر راحت برن بیرون شناخت و آشنایی. تهش همون جلسه خواستگاری میرن اتاق کمی حرف میزنن که اونم فضاش خیلی سنگینه.

29 سالمه تا حالا خواستگاری هم نرفتم. خانواده ام یه آشنا معرفی کردن قرار هست فردا پس فردا بریم آشنایی. یعنی فقط در این حد که پسر و دختر همدیگه ببین بپسندن یا نه.

ولی تا حالا نه خواستگاری رفتم نه جلسه خواستگاری کسی حضور داشتم. کلا سرم تو لاک خودم بود

1. نمیدونم چی بپوشم؟ نه رسمی باشه نه جلف خصوصا که جلسه خواستگاری نیست فقط آشناییه ممکنه اصلا نپسندیم همو.

2. اگه قرار شد صبحت کنیم با دختر خانم جدای از سوالایی که برای کسب اطلاعات و شناخت هست- من چی یا چطوری بگم که نظرشون رو جلب کنم؟ نمیدونم واقعا چی بگم از کجا بگم. معمولا چی میگن چجوری میگن؟

لطفاااا راهنمایم کنید که کسی ندارم باهاش مشورت کنم.
    ویرایش توسط متین 28 : 06-21-2021 در ساعت 12:51 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46467
    تشکـر
    9
    تشکر شده 81 بار در 54 پست
    میزان امتیاز
    4

پاسخ : خواستگاری چی بگم؟

دوست گرامی سلام در خصوص مسائل خواستگاری حتماً حتماً حواستان را بر مهریه متمرکز نماید و اصل را در گرفتن مهریه خانم در پرداخت کردن آن بگذارید و وارد حواشی دیگر نشوید چرا که مهریه امروزه بسیار مهم و دردسرساز شده است و این را بدانید که مهریه را همه داده اند و همه نیز گرفته اند.

ضمناً قبل از رفتن به محضر رسمی ازدواج و ثبت رسمی آن به محل دادسراهای خانواده محل زندگی خود مراجعه کنید و سَری هم بزنید و در راهروهای دادگاه قدم بزنید ، ببینید ، گوش کنید ، بپرسید و تأمل کنید ! این حقیقت و واقعیتی است که در آنجا خواهید دید !
    ویرایش توسط وکیل حقوقی : 07-09-2021 در ساعت 02:48 AM

3. کاربران زیر از وکیل حقوقی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46572
    تشکـر
    60
    تشکر شده 30 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط متین 28 نمایش پست ها
    سلام غرب کشور زندگی میکنم
    شهر ما تا حد زیادی سنتی باقی مونده و مدل ازدواجش فرق میکنه با مثلا تهران یا شهرای بزرگ
    اینجا نامزدی اینا نداریم خواستگاریه و درجا عقد اگه طرفین راضی باشن- یا اینجوری نیست دختر پسر راحت برن بیرون شناخت و آشنایی. تهش همون جلسه خواستگاری میرن اتاق کمی حرف میزنن که اونم فضاش خیلی سنگینه.

29 سالمه تا حالا خواستگاری هم نرفتم. خانواده ام یه آشنا معرفی کردن قرار هست فردا پس فردا بریم آشنایی. یعنی فقط در این حد که پسر و دختر همدیگه ببین بپسندن یا نه.

ولی تا حالا نه خواستگاری رفتم نه جلسه خواستگاری کسی حضور داشتم. کلا سرم تو لاک خودم بود

1. نمیدونم چی بپوشم؟ نه رسمی باشه نه جلف خصوصا که جلسه خواستگاری نیست فقط آشناییه ممکنه اصلا نپسندیم همو.

2. اگه قرار شد صبحت کنیم با دختر خانم جدای از سوالایی که برای کسب اطلاعات و شناخت هست- من چی یا چطوری بگم که نظرشون رو جلب کنم؟ نمیدونم واقعا چی بگم از کجا بگم. معمولا چی میگن چجوری میگن؟

لطفاااا راهنمایم کنید که کسی ندارم باهاش مشورت کنم.
    سلام...اولا از همون فرصتی که فراهم هست برای آشنایی تا حد امکان استفاده کنید
    دوماسعی کنید دوطرف قانع کنید که برید بیرون و یا آسنایی بیشتری داسته باشید
    ....سایرمواردی که فرمودید جزو بدیهات زندگی یک فرد هست...
    بهتره لباس رسمی بپوشید...
    لیست سوالات خواستگاری د ربسیاری از سایت ها موجوداست
    سعی کنید درباره سن وشغل وضعیت تمام اعضا خانواده ....اعتقادات و مسائل مذهبی طرف مقابل یک دید کلی بدست بیارید ....بیشتر بگذارید طرف مقابل صحبت کند و در بیان مواضع فعلا وارد جزئیات نشوید...

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما آقا متین
    قابل درک هست که بدون شناخت تصمیم گیری کردن برای شما می تواند با دشواری زیادی همراه شود اما در این مسیر بهتر است که تلاش خود را برای صحبت بیشتر حداقل در حدود مشخص و با خانواده ها و یا رفت و آمد خانوادگی برای شناخت بیشتر داشته باشید و یا اینکه از خانواده ها بخواهید که برای مشاوره پیش از ازدواج اقدام کنید تا در این مسیر براساس بررسی های لازم روانشناس بتواند به شماها در زمان کمتر برای شناخت کمک کنند تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید .
    اما در مورد پوشش خب این بستگی به رسم و رسومات شما دارد در کنار اینکه قرار نیست پوششی زیاد متفاوت از ظاهر معمول خود داشته باشید و در اینگونه مراسم عموما با پوشیدن یک لباس رسمی تر مانند کت ممکن است اقدام کنند اما در هرصورت این انتخابی می باشد که شما باید در آن احساس رضایت و راحتی نیز داشته باشید .
    در کنار اینکه بهتر است بجای تلاش برای جلب رضایت و توجه یکدیگر اجازه بدهید که واقعا با دیدگاها و افکار و باورهای هم آشنا شوید تا بتوانید هردوی شما براساس واقعیت های موجود تصمیم گیری کنید در هرصورت اگر بخواهید با دائم تایید کردن نظر فرد مقابل و یا نادیده گرفتن یک سری مسائل مهم پیش بروید دیر یا زود در زندگی مشترک با مشکل مواجهه خواهید شد پس بهتر است هردوی شما خود واقعیتان را نشان بدهید و اجازه بدهید که روند آشنایی در مسیر آرام تری پیش برود و نیاز نیست که رفتار خاصی داشته باشید .
    در این جلسات هردوی شما از نظر ظاهری اگر گرایش و توجه اولیه را به فرد مقابل داشته باشید می توانید با صحبت بیشتر در مورد افکار ، توقعات ، احساسات ، دیدگاها به زندگی مشترک ، توقعات مالی و دیدگاهای مالی با هم پیش بروید در این میان اگر شما موضوع خاصی برایتان از اهمیت زیادی برخودار می باشد بهتر است که در مورد آن حتما صحبت شود و دیدگاه فرد مقابل را نیز جویا شوید .
    دقت داشته باشید شاید مهم ترین سوالات همین قسمت باشد زیرا اعتقادات چیزهایی هستند که به طور آهسته شکل می گیرند و تغییر دادن آن ها تقریبا می توان گفت غیر ممکن است. بنابراین باید دقت داشته باشید که از لحاظ اعتقادی کاملا با یکدیگر بسازی وگرنه به مشکلات زیادی بر خواهید خورد.

یکی از مهم ترین مباحث سوالات شب خواستگاری سوال در مورد دین و اصول دینی است. از خواستگارتان بخواهید در به طور کلی در مورد اعتقاداتش توضیح دهد تا شما نیز بتوانید تشخیص دهید که آیا از لحاظ اعتقادی به یکدیگر نزدیک هستید یا خیر.
    هدف از اینگونه سوال ها این است که ببینید آیا هدف او از زندگی در آینده و چیزی که می خواهد با شما یکی است یا خیر؟ اگر قرار باشد که با یکدیگر زیر یک سقف زندگی کنید آیا میخواهید در آینده به یک مقصد برسید یا خیر؟
    روابط اجتماعی و خانوادگی نیز از اهمیت برخودار می باشد البته عموما این سوالات در طی جلسات بعدی پرسید می شود اما خب اگر واقعا این شرایط وجود ندارد و بهتر است که حداقل با ایشان در این مورد در همین جلسه صحبت کنید تا دیدگاه کلی هردویتان مشخص شود.
    در هرصورت اینکه شما اگر یک جلسه فرصت آشنایی دارید بهتر است که بهترین خودتان باشید و در این مسیر توجه به موراد زیر می تواند به شما کمک کند.
    درست است که کلاماتی که به کار می برید بسیار مهم هستند ولی باید در نظر داشته باشید زبان بدن نیز بسیار مهم است. همانطور که با خود می اندیشید که در جلسه اول آشنایی چه سوالاتی بپرسیم باید به نحوه جواب دادنتان هم فکر کنید. فرض کنید طرف مقابل دارد از شما در مورد شغلتان سوال می کند. اگر شما خیلی ساده و سطحی بخواهید پاسخ دهید و هیچگونه علاقه ای از خودتان نشان ندهید، قاعدتا این قرار یک قرار کسل کننده خواهد بود. باید به خوبی بتوانید احساسات خودتان را بیان کنید و مطئن باشید راهی بهتر از زبان بدن برای این کار وجود ندارد.

2. هیجان داشته باشید و با اعتماد به نفس پیش بروید در احترام به فرد مقابل در زمان صحبت کردن او توجه نشان بدهید . بهتر است به طرف مقابل نشان دهید که برای شما جذاب است. پس وقتی که سوالی از او می پرسید باید علاقه خودتان را برای شنیدن جوابش نشان دهید. در این صورت او خواهد فهمید که شما به او علاقه مند هستید و ترقیب خواهد شد که به سوالات شما جواب دهد.

6. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)